Cikkek » Taroltak a debreceni elektromobilok

Taroltak a debreceni elektromobilok Dátum: 2012. május 06. 00:00:00.
Forrás : Edupress

Újabb debreceni sikerek születtek a 2012-es elektromos hajtású autók országos versenyein: a május 1-jei hosszú hétvégén rendezték meg Miskolcon az elektromobilok versenyét, Győr pedig a Széchenyi Futamnak adott otthont. A Debreceni Egyetem Műszaki Karának csapatai ezúttal is szépe eredményeket értek el, bebizonyították, hogy élen járnak az alternatív hajtású járművek tervezésében.

Április 28-án rendezték Miskolcon a IV. Elektromobil versenyt, ahol a jelentkező csapatoknak olyan Lítium-ionos jármű - elektromobil - tervezése és elkészítése volt a feladata, amely akkumulátoros fúrócsavarozó gépet használ a jármű meghajtására. Az idei versenyen 124 csapat állt rajthoz, közülük a Debreceni Egyetem Műszaki Kar gárdája, a 70-es rajtszámú HAJDU Racing Team nagy küzdelemben éppen lecsúszott a dobogóról és a 4. helyezést szerezte meg.

A Debreceni Egyetem 10 hallgatója vett részt a május 1-jén Győr városában rendezett Széchenyi Futamon, ahol több kategóriában is a debreceni műszakisok állhattak a dobogó legfelső fokára. A DE High Voltage csapat két kategóriában indított járművet: a Gerundiumot a versenyautó, az Interceptort a tanulmányautó kategóriában. A versenyautók egyedi példányként épített négykerekű járművek egy üléssel, melyek kizárólagosan versenyzés céljait szolgálják, 250 és 550kg közötti súllyal, valamint 1501 és 2500mm közötti tengelytávval. A bajnok 2012-ben a Debreceni Egyetem Műszaki Kar DE High Voltage csapatának Gerundium névre keresztelt autója lett.

A tanulmányautó kategóriában aranyérmet szerzett a Debreceni Egyetem Műszaki Kar DE GOCAR csapatának Pedelek nevű járműve, míg az ezüstöt a DE High Voltage csapat Interceptora érdemelte ki.

A Széchenyi Futamon az Innovációs Díjat a DE High Voltage nyerte az Interceptor autó innovációjáért.

Van jó témaötleted? Írj nekünk egy vendégcikket!